Zpět na seznam článků

Stát přispěje firmám na nákup elektromobilů

Firmy a živnostníci, kteří plánují investovat do elektromobilů, mohou již od prvního kvartálu příštího roku využít nový dotační program. Tento program, připravený Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), nabízí finanční příspěvky a bankovní záruky pro nákup elektroaut a dobíjecích stanic.

Program je součástí Národního plánu obnovy a jeho cílem je posílit postavení České republiky v oblasti bezemisní dopravy v rámci EU. Realizuje se ve spolupráci s leasingovými a úvěrovými společnostmi sdruženými v České leasingové a finanční asociaci (ČLFA) a Národní rozvojovou bankou.

Národní rozvojová banka poskytne záruky pro komerční úvěry, které budou využity pro financování vozů nebo dobíjecích stanic.

Dotační program je klíčovým krokem k podpoře přechodu na udržitelnější formy dopravy.

Dotační program je klíčovým krokem k podpoře přechodu na udržitelnější formy dopravy.

Program nabízí příspěvek na nákup osobních, nákladních a vodíkových vozů, stejně jako na dobíjecí stanice. U osobních vozů může podpora dosáhnout až 200 tisíc korun, u nákladních a vodíkových vozů až 300 tisíc korun. Pro dobíjecí stanice je k dispozici 50 až 150 tisíc Kč.

Příspěvky jsou dostupné pro osobní vozidla v cenovém rozmezí od půl milionu do 1,5 milionu Kč a pro nákladní vozidla s limitem až 2,5 milionu korun na vozidlo.

Jana Hanušová, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace, zdůrazňuje, že tento program je klíčovým krokem k podpoře přechodu na udržitelnější formy dopravy a otevírá dveře k širšímu využití elektromobility v podnikatelské sféře.

Partneři projektu

Všichni partneři

Co přináší elektromobilita a jak se jí dá využít spolu s obnovitelnými zdroji?

Vyžádejte si náš e-book o emobilitě.

    Váš e-mail byl úspěšně odeslán.