Zpět na seznam článků

Provozovatelé veřejných dobíjecích stanic snižují ceny

Řidiči, kteří často dobíjejí své elektromobily na veřejných stanovištích, tento rok ušetří. Nový ceník platný pro rok 2024 už zveřejnili jedni z největších provozovatelů nabíjecích stanic – Pražská energetika, ČEZ a Innogy

Od 15. ledna se mohou těšit na výrazné úspory v rámci nových tarifů ČEZ. S tarifem Standard ušetří řidiči 4 až 5 korun na každou kWh při použití rychlých i ultrarychlých nabíječek. Tarif Premium přináší ještě větší úsporu – 5 až 7 korun na kWh, což představuje až 35% úsporu oproti neregistrovaným uživatelům. V tomto tarifu zaplatí zákazníci 300 Kč měsíčně. Pokud použijí pomalejší stanice, rychlejší nebo ultrarychlé nabíjecí stanice, zaplatí 8 Kč, 10 Kč nebo 13 Kč za kWh.

Nabíjecí síť ČEZ je jednou z nejvyužívanějších v ČR a poskytuje více než 5 milionů kWh certifikované bezemisní energie ročně. ČEZ neustále rozšiřuje svou síť nabíječek a zaměřuje se na ultrarychlé stanice, které dokážou nabít energii pro 150 km jízdy během pouhých 10 minut.

Nový ceník PRE platí už od 1.1.2024 a nově se skládá ze čtyř tarifů. Ti, kdo v síti dobíjejí častěji, ušetří nejvíc. Největší úspory lze dosáhnout v režimu Gold, za který zákazníci zaplatí 150 korun měsíčně. Pokud použijí pomalejší AC stanice, rychlejší DC nebo nejrychlejší UFC, zaplatí 7 Kč, 10 Kč nebo 12 Kč za kWh.

Společnost Innogy v novém ceníku platném od 9.1. nabízí registrovaným zákazníkům cenu 7,00 Kč/kWh (AC) a 9,50 Kč/kWh (DC).

Ceník pro tento rok zatím nezveřejnil provozovatel dobíječek E.ON.

Partneři projektu

Všichni partneři

Co přináší elektromobilita a jak se jí dá využít spolu s obnovitelnými zdroji?

Vyžádejte si náš e-book o emobilitě.

    Váš e-mail byl úspěšně odeslán.