Zpět na seznam článků

Znáte již elektromodely pro rok 2020?

Nový rok, nové možnosti, nové modely.

Nejinak tomu bude i v případě elektromobilů. A protože odvětví automobilové elektroniky je teprve na svém vzestupu, rozhodně bude z čeho vybírat. Světoznámé automobilky už prozradily, jaké novinky letošní rok přinese. Představíme si několik nejzajímavějších z nich. Rozhodně to ale nebudou všechny novinky ze světa elektromobilů, na ty se můžete samozřejmě těšit během celého roku!

Citigo iV  – český nováček mezi elektromobily

První české elektrické auto představila Škodovka. Přestože se vyrábí na Slovensku, jeho značka je jistojistě česká. Model Citigo iV vyniká svým plným přizpůsobením pro domácí nabíjení. Výkon rychlonabíjení je proto omezen na 35kW a palubní nabíječka je dvoufázová 2 x 16A. Jedná se o čtyřmístné elektroauto se zavazadlovým prostorem 250 l a dojezdem 252 km. Interiér ve standardní výbavě není výkřik poslední módy, ale řidiči nabízí vše potřebné. Tempomat, signalizace vzdálenosti při parkování, vertikálně polohovatelný volant, elektricky vyhřívané přední sklo i asistent jízdy v pruzích. Cena nového vozu Citigo iV se pohybuje kolem 480 000 Kč. Podpoříte český trh?

Opel Corsa-e nabídne parádní výbavu

Baterie 50 kWh,  dojezd 330 km, výkon 100 kW/260Nm. Tak by se dal jednoduše popsat nový elektromobil od Opelu. Model Corsa-e se pyšní světlomety IntelliLux LED, které v sobě skrývají perfektní dálkové světla neoslňující ostatní řidiče. O bezpečnost svého uživatele se královsky stará díky parkovacímu asistentovi, funkci hlídání mrtvého bodu nebo třeba asistentovi jízdy v pruzích. Navíc můžete sledovat také 180° panoramatickou zadní kameru. Celkový design automobilu uspokojí všechny. Přirozeně zapadá do moderního, ale i sportovního či bussines světa.

Peugeot e-208 zajistí opravdový tepelný komfort

Neodmyslitelným bratrem Corsy je nový Peugeot e-208. Typově podobný model má také téměř srovnatelné vlastnosti. Nemůžeme však nepoukázat na jeho tepelné vlastnosti. Pokud bychom hledali elektrovůz s nejlepším tepelným komfortem, byl by to právě Peugeot e-208. Tepelné čerpadlo, vysoce výkonné topné prvky a možnost automatického nastavení teploty v sedací části se postarají o pravou tepelnou pohodu. Teplotu si můžete nastavit pomocí dotykového displeje nebo i na dálku díky aplikaci v telefonu MyPeugeot®.V aplikaci můžete také jednoduše zkontrolovat stav baterie a svůj elektromobil na dálku i dobít.

Smart EQ2020 – čistá elektrika

Menší elektromobil s robustním vhledem Smart EQ2020 je již pouze elektrickou verzí. Vůz nepřekvapí žádnou pro uživatele neznámou novinkou, na druhou stranu se drží spolehlivých a kvalitních standardů. Pod kapotou je schovaný elektromotor s výkonem 60kW a baterie 17,6 kWh, za přípatek pak nabíječka 22 kWh. Na Smartu najdeme několik neotřelých designových prvků. Za povšimnutí stojí zadní světla, které se rozsvítí v pravidelných obrazcích, ale i stahovací střecha v zadní části vozu. Cena klasické verze startuje na necelých 600 000 Kč.

Volkswagen ID.3 jezdí zcela bez emisí

Už v polovině letošního roku zasednou v Německu první uživatelé za volant elektromobilu Volkswagen ID.3. Nový model je projektován na inovativní platformě MEB, díky které má vůz neutrální bilanci emisí CO2. Papírový dojezd je psán až 420 km. Volkswagen nabízí opravdu velký úložný prostor, příznivou cenu i spoustu funkčních vychytávek. A proč ID? Inteligentní design není to jediné. Zkratka v sobě symbolicky snoubí více vlastností – automatizovaná jízda s nulovými emisemi, intuitivní ovládání a individualizované síťové propojení.

Každá z novinek je svým způsobem originální a inovativní. Záleží jen na každém z vás, který z nových elektromobilů vám prostě padne do oka. Nebo ještě čekáte na další novinky, které pro všechny fanoušky elektriky rok 2020 připraví?

Partneři projektu

Všichni partneři

Co přináší elektromobilita a jak se jí dá využít spolu s obnovitelnými zdroji?

Vyžádejte si náš e-book o emobilitě.

    Váš e-mail byl úspěšně odeslán.