Rychlonabíjení

Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

High Power Charging je technologie, kterou vyvinula společnost Phoenix Contact, a pomocí které lze nabít akumulátory elektromobilu za tři až pět minut na dojezd 100 kilometrů. Phoenix Contact s touto technologií nastavuje milník pro budoucnost elektromobility, protože pomocí High Power Charging je nabíjení elektromobilů více než vhodné pro každodenní použití. Nabití elektromobilu na odpočívadle 500 Ampéry se tak stane maličkostí.
Dlouhý dojezd, extrémně krátké doby

High Power Charging umožňuje extrémně krátké nabíjecí doby pro elektromobily.

Rychlé nabití na dojezd automobilu pomocí High Power Charging je srovnatelné s natankováním automobilu se spalovacím motorem. Tato pokroková nabíjecí technika umožňuje nabití akumulátoru elektromobilu nabíjecím výkonem 500 000 Watt (půl megawatu) v průběhu krátké zastávky na kávu. Dobíjecí stanice High Power Charging kromě toho dodržují standard CCS, to znamená, že jsou zpětně kompatibilní také pro elektromobily, které tuto novou technologii ještě nepodporují. Combined Charging System (CCS) je již etablovaným standardem v Evropě i Americe.

Instalace a údržba systému High Power Charging je obzvlášť jednoduchá, uživatelsky přívětivá. Na rozdíl od dosavadních nabíjecích stanic pracuje High Power Charging s inteligentním kapalinovým chlazením, aby se nabíjecí konektor automobilu a kabel nepřehřívaly velkými nabíjecími proudy. Použitím směsi vody a glykolu jako chladicí kapaliny šetrné k životnímu prostředí je údržba chladicího okruhu porovnatelně jednoduchá.